500 TL Üzeri Alışverişlerde Kargo Ücretsiz!

Hakkımızda

Voxvil sanatçıları, müşterileri, markaları ve kişilikleri bir araya getiren yeni nesil bir print- on-demand/talebe yönelik baskı platformudur. Bu platformda her biri özgün harika tasarımlar, uygun fiyatlarla müşterilere sunulur. Burada saniyeler içerisinde bir dükkan açabileceğiniz gibi saniyeler içerisinde kaliteli ürünler satın alabilirsiniz. Poster, tişört, çanta ve dilediğiniz birçok ürün üzerinde özgün sanatçıların tasarımlarını deneyimleyebilirsiniz. Siz, size özel üretilmiş özgün ürünler kullanırken bağımsız sanatçı ve tasarımcı topluluğu pasif gelir elde eder.

Voxvil yaratıcı endüstride birçok tarafın satış sorununu çözer. Bu sorun üç faktör etrafında şekillenir: Sanatçılar, Müşteriler, Markalar.

Sanatını satmak isteyen ancak e-ticaret ekosistemi hakkında bilgisi olmayan yeni nesil dijital çizerler, illüstratörler, tasarımcılar vb. birçok dijital ve görsel sanatçı vardır. Bu sanatçılar satış iletişimi için bir e-ticaret platformuna ihtiyaç duyar. Ürün stoğu oluşturmak için tüm eserlerinin baskılarını yapmak zorundadırlar. Bu baskıları yapmak için erişilebilir ürünlerle sınırlı kalırlar. Üretilmiş ürünleri takipçilerine ya da müşterilerine ulaştırmak için paketlemeleri gerekir. Bu noktada nakliye hizmetleri ve yüksek nakliye ücretleri devreye girer. Tüm bu süreçte eserlerini daha iyi sunabilmek için pazarlama yöntemlerine zaman ayırırlar. Bu noktada pazarlama ve markalama giderleri için ödemeler yapılır. Tüm bunlara ek olarak süreç boyunca ham madde, ambalaj, stok takibi gibi değişken maliyetlerle ilgilenmek zorunda kalırlar.

Özgün tasarımları uygun bütçede, istediği ürün üzerinde satın almak isteyen hayran, destekçi, aktivist, mezun, üye gibi birçok müşteri vardır. Bu müşteriler kimi zaman bulması zor özgün bir tasarım, kimi zaman ulaşılabilir ürün grupları arar. Bir taraftan orijinal sanat eseri için yeterli bütçeleri olmayabilirken diğer yandan en iyi sonuç için çok sayıda çevrim içi sayfaya göz atmaları gerekir. Üstelik istedikleri tasarım için seri üretimde yeterli seçenek olamayacağı gibi her sanatçı çevrim içi satış yapmayabilir. Tüm bu koşullar sağlansa bile yüksek nakliye ücretleri ve ortalama veya ortalamanın altında ürün kalitesi tüm bu talep sürecini başlamadan bitirebilir.

Ürünlerini topluluğuna satmak isteyen marka, influencer, okul, sendika, kafe-restoran, sivil toplum kuruluşları, müzeler, müzik grupları gibi birçok birey veya kurum vardır. Bunlar satış yapabilmek için bir e-ticaret platformuna ihtiyaç duyar veya kendileri sıfırdan bir sistem geliştirir. Ürün stoğu oluşturmak için tüm baskıları yapmak zorundadırlar. Bu baskılar erişilebilir ürünlerle sınırlı olur. Basılı ürünleri müşterilerine ulaştırmak için paketleme yapmaları gerekir. Müşteriye ulaştırılmayan ürünler bir depoda muhafaza edilir. Bu noktada yüksek nakliye ücretleri devreye girer. Uzun aşamaları olan bu satış sürecinin temelinde vitrin oluşturabilmek için estetik tasarımlar yapabilen ve beklentiyi karşılayabilecek tasarımcılara ihtiyaç duyulur. Tüm bu süreç boyunca pazarda etkinliğini koruyabilecek, satış stratejileri geliştirecek pazarlama giderleri birikir. Atılacak her bir adımda çalışan giderleri, ham madde maliyetleri, stok takibi gibi değişken maliyetlerin yönetilmesi gerekir.

Voxvil tüm bu sorunları tek bir platformda çözer. Sanatçılar ve markalar kendileri adına pasif gelir yaratmak için tasarımlarını yükler. Müşteriler beğendikleri özgün tasarımları tek bir platformda keşfeder. Birbirine ilham olan topluluk herkesin kazandığı bir kültürün temelini oluşturur. Yüksek kaliteli ürünler üzerine basılmış sanat eserleri küresel bir topluluğa sunulur. Sunulan eserler, onu beğenen insanlar tarafından satın alınır. Müşteriler sevdiği tasarıma, kişiselleştirilmiş ürün üzerinde ulaşırken; sanatçılara ödeme yapılır. Özgün tasarım ve esnek fiyatlandırma ile herkesin kazandığı sürdürülebilir bir model yürütülür.

Voxvil Logo
twitterlinkedininstagramyoutube

OctoHaus Teknoloji A.Ş. Caferağa Mah. Şair Nefi Sk. No:46/5 Moda / Kadıköy / Istanbul

VOXVIL.COM - © 2024. TÜM HAKLARI SAKLIDIR.